Zespół

Przedstawiamy Państwu zespół specjalistów Gabinetu „Leśna Ścieżka”:

Fizjoterapeuta mgr Izabela Moryc
Nazywam się Izabela Moryc i z wykształcenia jestem magistrem fizjoterapii. Ukończyłam także studia podyplomowe na kierunku neurorozwojowa terapia dzieci z dysfunkcjami układu nerwowego oraz kierunkowe szkolenia. Od początku swojej ścieżki zawodowej zajmuję się więc Fizjoterapią neurorozwojową. Pracę z dziećmi traktuję jako integralną część siebie, ponieważ nauczyła mnie ona wiele o mnie samej. Uważam, że należy chronić każde dziecko i dawać mu narzędzia do bycia najlepszą możliwą wersją siebie. To dzięki moim pacjentom staram się w życiu być bardziej uważna w swoich działaniach. Dzieci tłumaczą mi świat najpiękniej.
Gierlasińska Anna Fizjoterapeuta mgr Anna Gierlasińska
Nazywam się Anna Gierlasińska i od ponad 10 lat zajmuję się rehabilitacją dzieci w trybie ambulatoryjnym i turnusowym. Oprócz studiów na kierunku fizjoterapii, ukończyłam studia podyplomowe z integracji sensorycznej i z przygotowania pedagogicznego. W mojej pracy wykorzystuję wiedze zdobytą na licznych kursach. Jestem także certyfikowanym terapeutą NDT-Bobath z rozszerzeniem o kurs Baby oraz PNF. Prywatnie żona i mama, która w wolnym czasie lubi wędrować po górach i pływać. Największą radość sprawiają mi jednak wspólne podróże z rodziną.
Fizjoterapeuta mgr Anna Adamczyk Kurdziel
Nazywam się Anna Adamczyk-Kurdziel z wykształcenia jestem magistrem fizjoterapii i terapeutą ręki. Ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku neurorozwojowej terapii dzieci z dysfunkcjami układu nerwowego. Obecnie realizuję studia podyplomowe z integracji sensorycznej. Już w trakcie studiów wiedziałam, że chcę pracować z dziećmi i cierpliwie do tego dążyłam. Praca z dziećmi uczy mnie pokory, ale daje też ogromną satysfakcję i napędza mnie do dalszego rozwoju swojej wiedzy. W mojej pracy staram się podchodzić do swoich podopiecznych holistyczne i z szacunkiem. Chcę pokazywać, że proces usprawniania jest nie tylko ciężką pracą, ale można ją połączyć z zabawą i uśmiechem. Szukam różnych rozwiązań i wiem, że aby iść do przodu czasami trzeba zrobić krok w tył. Prywatnie realizuję się jako żona i mama dwójki dzieci, które mnie inspirują i motywują.
Wagner-Giemza Aleksandra Neurologopeda mgr Aleksandra Wagner-Giemza
Nazywam się Aleksandra Wagner – Giemza. Jestem neurologopedą, specjalistą wczesnej interwencji logopedycznej, terapeutą terapii czaszkowo – krzyżowej oraz terapeutą ręki. Prowadzę diagnozę oraz terapię neurologopedyczną niemowląt i dzieci. Obecnie realizują także całościowy kursu Psychoterapii Psychodynamicznej. Prywatnie jestem miłośniczka wszystkiego, co jest związane z psychologią. Uwielbia podróżować, czytać książki i uczyć się. Ciekawa życia, z wielką wiarą w dobro drugiego człowieka.
Kiszka Małgorzata Fizjoterapeuta mgr Małgorzata Kiszka
Nazywam się Małgorzata Kiszka. Jestem magistrem fizjoterapii. Od początku swojej drogi zawodowej zajmuję się pracą z dziećmi. Jestem certyfikowanym terapeutą metody NDT Bobath Basic, NDT Bobath Baby, metody FITS oraz trójpłaszczyznowej manualnej terapii wad stóp. Moja praca jest jednocześnie moją pasją, dlatego wciąż poszerzam swoją wiedzę biorąc udział w licznych szkoleniach. Pracuję z dziećmi z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego, chorobami genetycznymi, a także z wadami postawy i innymi schorzeniami. Otaczam opieką również dzieci z mukowiscydozą i problemami z zalegającą wydzieliną w układzie oddechowym, poprzez wykonywanie drenażu oddechowego. W mojej codziennej pracy ważne są nie tylko ćwiczenia, ale staram się także pomóc w dostosowaniu otoczenia dziecka do jego ograniczeń tak, aby mogło jak najlepiej uczestniczyć w życiu społecznym. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci. Macierzyństwo dało mi wiele przemyśleń i ukształtowało mnie jako terapeutę pracującego z dziećmi.
Osteopata mgr Joanna Schreiber
Nazywam się Joanna Schreiber. Jestem magistrem fizjoterapii, absolwentką UJ Collegium Medicum oraz absolwentką Akademii Osteopatii w Krakowie. W swojej pracy zajmuje się osteopatią dorosłych oraz dzieci. Stale poszerzam swoją wiedzę na szkoleniach specjalizacyjnych m.in. z zakresu osteopatii pediatrycznej. W pracy z noworodkami, niemowlętami i starszymi dziećmi łączę odpowiednio dobraną terapię manualną z wiedzą z zakresu medycyny, osteopatii i położnictwa. Prywatnie jestem żoną i matką dwóch chłopców
Neurologopeda mgr Mirosława Konior
Nazywam się Mirosława Konior. Jestem logopedą, neurologopedą, pasjonatką swojej pracy. Prowadzę terapię z dziećmi z ORM, afazją, autyzmem, niedosłuchem, różnorodnymi zespołami genetycznymi, zaburzonym napięciem mięśniowym, rozszczepem wargi i podniebienia, specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, trudnościami w nauce czytania. Swoje wieloletnie doświadczenie zdobywałam pracując w szkole i przedszkolu jako logopeda, później również jako neurologopeda w poradni psychologiczno-pedagogicznej, w poradni neurologopedycznej, a także w przedszkolu terapeutycznym. Praca z dziećmi nieustannie motywuje mnie do ciągłych poszukiwań nowych rozwiązań terapeutycznych dopasowanych do indywidualnych potrzeb dziecka i jest dla mnie motorem rozwoju. Wiedza zdobywana na licznych kursach i szkoleniach pozwala mi na wykorzystywanie zróżnicowanych form i technik terapeutycznych. W centrum mojej uwagi są działania dążące do umożliwienia dziecku zaspokojenia jednej z podstawowych jego potrzeb – potrzeby komunikacji w takiej formie, która pozwoli na jego dalszy optymalny rozwój. W swoich działaniach terapeutycznych staram się widzieć dziecko w sposób holistyczny i zaangażowany. A dzieci i tak potrafią to robić najlepiej . . :)
fizjoterapeuta mgr Magdalena Hebda
Nazywam się Magdalena Hebda, jestem absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, na kierunku Fizjoterapia. Zawsze marzyłam o pracyz dziećmi, jednak swoją ścieżkę zawodową rozpoczęłam od niesienia pomocy pacjentom dorosłym z uszkodzeniami OUN oraz urazami rdzenia kręgowego. Ta praktyka dała mi ogromny warsztat jak i nauczyła pokory w prowadzeniu małego pacjenta. Staram się pogłębiać swoją wiedzę na licznych kursach i konferencjach. Jestem m.in certyfikowanym terapeutom metody DNS oraz PNF. Pomagam w dysfunkcjach układu nerwowego, chorobach genetycznych, w korekcjach wad postawy. W swojej pracy z małym człowiekiem zwracam szczególną uwagę na jego relacje ze społeczeństwem oraz właściwy kontakt wzrokowy, który w ogromnym stopniu determinuje całą postawę ciała oraz lokomocję. Dla mnie każdy pacjent to inna historia, zarówno jego jak i rodziny. Staram się im towarzyszyć, wspierając i pokazując właściwą drogę do samodzielnego podjęcia potrzebnych aktywności. Prywatnie jestem szczęśliwą Żoną i Mamą z pasją do gór i sportu. Uwielbiam spędzać czas ze swoją rodziną i czworonogami.
Pracownik administracyjny Gabinetu " Leśna Ścieżka" mgr Natalia Matlakiewicz
Przedstawicielka Fundacji "Serca dla Maluszka" w Gabinecie Leśna Ścieżka, która dba, by jego funkcjonowanie przebiegało bez zarzutu. Swoimi pomysłami, wiedzą i doświadczeniem, zdobytymi w trakcie studiów pedagogicznych i pracy terapeutycznej z dziećmi, wykazuje się każdego dnia, nieustannie rozwijając wachlarz usług Gabinetu. Natalię spotkać można w "każdym zakątku" Leśnej Ścieżki, gdzie z chęcią udzieli pomocy każdemu z naszych dzielnych Pacjentów. Prywatnie – miłośniczka aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu podczas rowerowych wycieczek i spacerów, która, gdy tylko może, łapie również za książkę.
logopeda mgr Wiktoria Mojżesz-Trala
Jestem magistrem filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyłam studia podyplomowe na kierunku logopedia, obecnie kształcę się z zakresu oligofrenopedagogiki. Stale podnoszę swoje kwalifikacje, zdobywając nowe doświadczenia na kursach, by móc jeszcze lepiej pomagać małym pacjentom. W planach mam ukończenie jeszcze jednego kierunku- neurologopedii. W swojej pracy, korzystam z różnych metod, dobierając odpowiednie techniki do potrzeb dziecka. Jedną z nich jest elektrostymulacja, która wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mięśni, co zwiększa skuteczność terapii. Kolejną metodą, po którą sięgam jest AAC-Komunikacja Wspomagająca i Alternatywna, która znajduje zastosowanie u wszystkich pacjentów, którzy wykazują trudność w werbalnym porozumiewaniu się. Wykorzystuje również niektóre z technik fizjoterapeutycznych, takie jak masaż w obrębie twarzy i jamy ustnej. W swej pracy kieruje się empatią oraz szacunkiem dla każdego dziecka oraz rodzica, zdając sobie sprawę jak wiele wysiłku kosztuje codzienna terapia. Praca z dziećmi z niepełnosprawnościami daje mi radość oraz satysfakcję z niesionej pomocy i osiągania efektów terapeutycznych.
Ocena: 5/5
Głosów: 25

Leśna Ścieżka © 2024. All rights reserved.